לעיתים, בשאיפה לגינה מרוהטת ומעוצבת אנו קונים בלהט ריהוט לגן מבלי לתכנן ועושים טעויות. כולנו רוצים גינה מעוצבת עם ריהוט גן שישדרג את הגינה לרמה של בית מלון ויהפוך אותה למשהו שנרצה להתגאות בו. ריהוט גן הופך את הגינה שלנו לנפלאה ונעימה, מקום לאירוח ובילוי בשעות הפנאי עם המשפחה ועם חברים. אך לפני שקונים ריהוט גן יש לתכנן היטב את הגינה, הפטיו או המרפסת, אחרת אנו עלולים לעשות טעויות.  מהן הטעויות אשר עלולות לגרום לנו לפספס את המטרה? מהן הטעויות שמהן יש להימנע?

הטעות הראשונה – מידות וקנה מידה

כאשר אנו ניגשים לקנות ריהוט לגן חשוב שנדע את מידות הגינה על מנת שנדע להתאים ריהוט המתאים לשטח שיש לנו. המקור להרבה טעויות הוא העין המטעה שיש לנו – בבואנו לחפש ריהוט גן סביר להניח שנסתובב באולמות תצוגה ונתרשם מפרטי ריהוט שונים. אך השטח שיש לנו בגינה הוא אינו באותו קנה מידה כמו של אולם התצוגה ויתכן שמה שנראה לכם כממלא את כל החלל בסופו של דבר יראה עלוב וריק בגינה הגדולה שלכם או להיפך, יתכן שמה שנראה לכם גדול ומרווח יהיה צפוף מידי עבור הגינה הקטנה שלכם.

הטעות השנייה – חוסר תשומת לב לפרטי העיצוב הכלליים

ריהוט הגן צריך להתאים לשאר מכלול העיצוב. הריהוט בגינה שלכם אף פעם לא יראה כמו באולומות התצוגה או כמו בדפי האינטרנט, חשוב לזכור זאת. ניתן לנסות להחליף ריפודים וכריות על מנת לראות איך ריהוט הגן נראה שונה במצבים שונים.

הטעות השלישית – מרדף אחר הטרנד

טרנדים באים והולכים יותר מהר ממה שאתם יכולים לחשוב. אנו בשאיפה שהריהוט ילווה אתכם לאורך שנים לכן אין צורך לרוץ אחרי טרנד שבשבוע הבא כבר לא יהייה קיים. אין שום צריך לשלם כפול עבור ריהוט לגן רק בגלל שזה הטרנד עכשיו.  במקום זאת חפשו אחר איכות, חפשו אחר ריהוט גן שיראה טוב גם בעוד שנים.

הטעות הרביעית – התעלמות מהצרכים האמיתיים

הרבה מאוד פעמים אנשים נוטים להתלהב מעיצוב מסויים של ריהוט גן ומתפתים לרכוש אותו מבלי לקחת בחשבון את הצרכים האמיתיים שלהם ושל בני המשפחה. יתכן שראיתים פינת לאונג' מדהימה לגינה עם כריות בצבע קרם בהיר. זה אולי נראה טוב כרגע באולם התצוגה אבל אם יש לכם ילדים וחיות מחמד יתכן שתוך יום הצבע יראה מלוכלך מידי.

לסיכום אם לא נתכנן את הגינה, הפטיו או המרפסת בטרם קניית ריהוט לגן אז סביר להניח שלא נקבל את התוצאות שעליהן חלמנו ובוודאי שנקלע להוצאות מיותרות. ניתן להתייעץ בנקודות המכירה אבל גם להתייעץ יותר מידי ולשמוע יותר מידי דעות שונות לא יעזור לכם. לכל אחד שמייעץ יש את נקודת המבט שלו ותמיד יהיו סתירות בין כל מי שמייעץ לכם.